מהם החומרים הטובים ביותר לריהוט גן?
מאמרים

מהם החומרים הטובים ביותר לריהוט גן?

החלטתם לקנות ריהוט לגן? החלטה מצוינת, אך כזו שתדרוש מכם לחשוב טוב מאוד על מספר פרמטרים, כאלו שיכולים לשנות הכל: התקציב שלכם, עמידות החומרים, יופי מול פרקטיות ומן הסתם, שגם סוג החומר משחק תפקיד גדול מאוד ולכל חומר יתרונות וחסרונות משלו. ריהוט עלול להיות יפה, אך מחומר לא עמיד וכתוצאה מכך להיפגע וליהרס בקלות – בזבוז כסף מיותר.

לכן, ניתן להסיק שסוג החומר הוא בין ההחלטות החשובות ביותר כשקונים ריהוט גן. הכנו עבורכם את עמוד המידע הזה על מנת לעשות סדר בעניינים. איזה חומר הכי טוב? אין תשובה אובייקטיבית והכל תלוי בסוג החומר שאתם צריכים, בעמידות שאתם רוצים, במחיר שלכם ובהעדפות שונות. עקב כך, נעבור על היתרונות והחסרונות של החומרים – מה כל אחד מציע? ומכך תוכלו לגלות מה החומר המתאים ביותר לכם.

פלדה
פלדה, כידוע, היא חומר חזק/עמיד ביותר. לפחות ניתן לומר עליה שהיא החומר העמיד ביותר מבין הרשימה הזו. למרות שאין צורך, לרוב, בכל העמידות הזו לריהוט גן – זהו בהחלט יתרון חביב. יתר על כן, מפני שפלדה היא סגסוגת של ברזל יחד עם פחמן, היא עמידה יותר לחלודה. אולם, אם לא תטפלו בפלדה כפי שצריך – היא בכל זאת עלולה להחליד בשלב מסוים.

עם זאת, הפלדה לא ממש ידידותית לניידות. מה זאת אומרת? לפלדה יש חיסרון משמעותי, לצד היתרון של חוזקה ועמידותה, הפלדה גם כבדה מאוד. במידה ואתם מתכננים להזיז את ריהוט הגן ממקום למקום, פלדה היא ככל הנראה לא הבחירה בשבילכם.

חיסרון נוסף הוא תג המחיר הכבד שמתווסף לרהיטים העשויים מפלדה. הסגסוגת פלדה נחשבת די יקרה, כך שאם ציפיתם לקנות ריהוט במחיר די זול, ריהוט העשוי, לפחות מפלדה, איננו מתאים לכם ולתקציב שלכם.

אלומיניום

הרבה אנשים לא מכירים את החומר המדהים הזה. האלומיניום, מתכת מסחרית חדשה יחסית שהחלו לייצר רק בתחילת המאה ה־20. לאלומיניום שלל יתרונות: לעומת הפלדה, הוא קל ולמרות שהוא קל – הוא לא מתפשר על העמידות שלו וקלות תחזוקתו.

אלומיניום מתאים לאנשים שנוטים להזיז את הריהוט בתכיפות עקב הקלות שלו, כך שאם אתם כאלו – אי אפשר להתעלם מהנוחות שאלומיניום מציע בפן הזה.

מצד שני, במידה ואתם חיים במקום עם תנאי מזג אוויר לא נוחים במיוחד, חורף קשה או רוחות חזקות: האלומיניום עלול לעוף באוויר, עקב הקלות שלו. כלומר, הקלות שלו עלולה להיות גם עקב אכילס במקרים. אם כי, קיימים פתרונות טכנולוגיים היום לכך – אבל, קחו בחשבון שתצטרכו לרכוש גם את אותם המוצרים.

מהם החומרים הטובים ביותר לריהוט גן?

זהירות: לא כל רהיט מסוג אלומיניום בהכרח איכותי, עמיד וטוב. כל זה תלוי באיכות הייצור. אנחנו יכולים להעיד שלפחות אצלנו, כל המוצרים שנמכרים איכותיים, כל אחד ואחד.

ברזל יצוק
ברזל יצוק… שם מאוד מושך, אך מה הוא בעצם אומר וכיצד הוא שונה מברזל רגיל? ברזל רגיל, לרוב, מיוצר באופן תעשייתי בתבניות שונות. לעומתו, ברזל יצוק נוצר בעבודת יד, מה שמעניק לריהוט ייחודיות גדולה. מן הסתם – שעם ייחודיות בא המחיר. מן הסתם, שעבודת יד יקרה ברוב המקרים. מעבר לכובד על הכיס, לברזל היצוק כובד פיזי והוא כבד בהרבה מאלומיניום.

עץ טיק
ללא ספק, בין סוגי העצים השונים – הדעה הרווחת היא שעץ הטיק הוא המתאים והעמיד ביותר לריהוט גן. לצורך הבהרה: עץ טיק מסוגל להחזיק מעמד למשך יובל בערך. (תלוי ומשתנה לפי איכות הייצור)

לעץ הטיק, מעבר לתוחלת החיים המרשימה יש גם חוזק (הוא עץ קשיח) ומראה נהדר שיכול להתאים מאוד כשולחן אוכל, כיסאות וכו'. יתר על כן, עץ הטיק מפיק שמן ייחודי לו לצורכי הגנה עצמית המשפר את עמידותו.

עם זאת – ישנם חסרונות: העץ דורש תחזוקה מסוימת, שלפני הקנייה, מוכרחים ללמוד. אחרת, הוא עלול לספוג לחות, להירקב ועוד שלל תוצאות שליליות. בנוסף, העץ לא קל ממש כמו אלומיניום, אך הוא עדיין לא כבד כמו פלדה, וניתן להזיז אותו מבלי בעיות רבות מדי.

מהם החומרים הטובים ביותר לריהוט גן?

הבדים הטובים ביותר
מעבר לחומרים הבסיסיים של ריהוט הגן – גם לבדים ישנו תפקיד חשוב שכן הם חלק מרהיטי גן רבים. בדים טובים צריכים להיות מחומרים עם עמידות לקרינה אולטרה סגולה, בכל זאת, במדינה חמה כמו שלנו כדאי שהרהיטים יהיו מוגנים מן קרינת השמש המסוכנת שעלולה לפגוע בהם ולגרום לדהייה.

בד צריך להיות נוח, נעים ויפה, אך גם מחומרים איכותיים העמידים בפני מזג האוויר אליו עלולים להיחשף הרהיטים.

בשורה התחתונה
מעוניינים במתכת עמידה, קלה, טובה וזולה? אלומיניום.
רוצים עבודת יד ייחודית ויפה? התקציב שלכם מאפשר זאת? ברזל יצוק.
רוצים עץ יפיפייה ועמיד? עץ טיק.

ממה כדאי להימנע?
בעיקרון, כדאי להימנע מחנויות מפוקפקות לפני הכל. איכות ייצור נמוכה עלולה להשפיע גם על החומר האיכותי ביותר. בנוסף, במידה ותכננתם לקנות ריהוט מברזל – לעולם אל תקנו רהיט מבלי לוודא שהוא מגיע מצופה עם חומר שיגן עליו מחלודה.

מחפשים מוצרים במחירים משתלמים ואיכותיים ביותר? קנו בחנות שלנו, ברויאל גארדן.