טיפים ופרמטרים שכדאי לבדוק כשקונים ריהוט גן
מאמרים

טיפים ופרמטרים שכדאי לבדוק כשקונים ריהוט גן

רוצים להפוך את הגינה הנפלאה שלכם לטובה יותר? החלטתם לקנות ריהוט גן? נהדר!
על מנת להגיע לתוצאה נהדרת, מזמינה וטובה מבחינת איכות הרהיטים עליכם להתחשב ולבדוק כמה פרמטרים, הפרמטרים שנמליץ לכם לבדוק אותם לא שונים בהרבה מהבדיקה שעושים כאשר רוכשים רהיטים לבית – כך שיכול מאוד להיות שחלק מן הפרמטרים שנבדוק יהיו מוכרים לכם.

נוחות, נוחות, נוחות!

נתחיל עם החשוב מכל: נוחות.

החלטתם כבר לקנות ריהוט גן, בשביל רוגע, בשביל יופי, ואם כבר, אז שיהיה יפה… ומן הסתם – נוח!

לדוגמה: במידה וקניתם כבר כיסאות וגיליתם כי הם לא מגיעים עם כריות, במידה והתקציב מאפשר היינו ממליצים בחום להוסיף כסף למען הנוחות המדהימה שכריות לכיסאות תוסיף לכם. אפילו היינו מרחיקים לכת ומציעים לכם לאחסן את אותן הכריות בחודשי החורף הקרים שלא יהיה להם שימוש לפגיעה מינימלית עקב מזג האוויר.

במידה וישנה האפשרות – היינו ממליצים בחום גם לנסות לבדוק את נוחות הרהיט, כפי שאמרנו, כבר החלטתם לקנות ריהוט גן עבור רוגע ויופי, הנוחות מתבקשת, ולכן לא היינו מתפשרים עליה בשום אופן.

טיפים ופרמטרים שכדאי לבדוק כשקונים ריהוט גן

כמה מקום יש לכם?
מקום הוא חשוב כשקונים רהיטים, עליכם למדוד או לדעת, לכל הפחות, את השטח שיש לכם בגינה עבור הריהוט. תנצלו את צורת הגינה שלכם באופן מיטבי כשתקנו מוצרים, אם היא ארוכה או רחבה – יש להתחשב בכל זה כאשר קונים את הריהוט. מן הסתם, שיש לחשוב על נוחות השיטוט בין הרהיטים ולהשאיר שטח לכך. רהיטים צפופים אינם בדיוק נוחים. לדעתנו? השטח צריך להיות המנוצל בצורה טובה, אך לא ״מפוצץ״ ברהיטים עבור נוחות – איזון בין השניים.

לדוגמה: אם השטח שברשותכם קטן יחסית, לא היינו ממליצים לכם לקחת רהיטים רחבים/גדולים במיוחד ולהתפשר על הגודל, במקרה של שולחן – לבחור בשולחן קטן ועגול שיתאים לכם ולשטח במקום שולחן נפתח וגדול שיבזבז מקום יקר בשטח קטן מראש.

בחירת החומרים
יש לנו מאמר שלם שמסביר על החומרים הנפוצים, היתרונות והחסרונות שלו שתוכלו לקרוא כאן. בקצרה, בחירת החומרים משנה מפני שלכל חומר יש תנאים שנים, כמות תחזוקה שונה שהוא זקוק לה ועוד. הרוב במזג האוויר – האם הריהוט יהיה במקום מוצל? או במקום בו הוא חשוף למזג האוויר? האם יש לכם זמן לתחזק את החומרים? מה התקציב שלכם? האם אתם מעדיפים עץ או מתכת? כל אלו משחקים חלק בבחירת החומרים שהנה פרמטר חשוב ביותר בבדיקה כאשר קונים ריהוט גן, כפי שציינו, לקריאה עליה בפירוט רב היכנסו למאמר האחר שלנו.

עליכם לשאול את עצמכם את כל השאלות הללו ולבחור את החומר המתאים שהוא פרמטר שעלול להפוך ריהוט ללא איכותי, ומצד שני, חומר טוב המתאים לתנאים שלכם עלול לשפר את חווית השימוש שלכם, איכות ועמידות הריהוט. כמובן שכל מקרה לגופו.

מזג האוויר
למזג האוויר השפעה לא מבוטלת על עמידות הריהוט שלכם. כאשר אתם מתכננים לקנות ריהוט גן, אחד הדברים החשובים ביותר, ואולי החשוב ביותר, הוא קניית ריהוט המתאים למזג האוויר שלכם.

לא מאמינים לנו? ניתן לכם דוגמאות: קניתם שולחן עץ, אתם מרוצים ממנו, השקעתם בו לא מעט כסף. אולם, נראה כי סוג העץ הספציפי הזה פשוט לא מותאם למזג האוויר הקיצי והלח בו אתם חיים ולכן הוא נסדק ונפגע. עוד אחת: קניתם ריהוט מאלומיניום ואתם חיים במזג אוויר סוער עם רוחות חזקות, הריהוט עף באוויר ברוחות (אלומיניום הוא חומר מאוד קל) והתבזבז לכם כסף מאוד יקר.

המצבים הללו אינם דמיוניים, הם חוויות שאנשים נאלצו לחוות. במאמר זה, אנחנו מנסים למנוע את זה שתהפכו לאדם הבא שזה יקרה לו. לכן, אנא, בדקו את המוצרים ואת עמידותם לתנאי מזג האוויר בשנה בביתכם כדי למנוע טעויות מצערות כאלו.

טיפ נוסף מאיתנו: במידה ומזג האוויר חם, היינו ממליצים לכם להוסיף שמשייה כלשהי שתספק מעט צל, הן לנוחות והן להגנה נוספת לרהיטים. במידה והוא קר וסוער עם רוחות חזקות, היינו ממליצים לכם לבדוק פתרונות שונים (הם קיימים) להחזקת אלומיניום בקרקע, במידה והתקציב שלכם נמוך יחסית והחלטתם לקנות רהיטים מאלומיניום למרות מזג האוויר.

בסופו של יום – הכל תלוי בכסף

תקציב – זוהי מילת המפתח כאן. בסופו של יום, כל רהיט עולה כסף. ולרוב, כסף=איכות, בין אם נאהב את זה או לא. לקנות את ריהוט הגן הטוב ביותר זו בהחלט מותרות שתקנה לכם רוגע, שלווה וסיפוק, ולכן כדאי שהתקציב שלכם יוכל לפחות להספיק לקניית איכות הגיונית ברהיטי הגן. אם לא, מומלץ לכם לחסוך עוד.

או לחליפין, לנסות אחד מן התכסיסים הבאים:

קודם כל, תוכלו לקנות ריהוט העשוי מחומרים זולים יותר, כגון: אלומיניום ולא מחומרים יקרים יותר, כדוגמת ברזל יצוק. האלומיניום אולי זול יותר, אך הוא מתכת מצוינת עם שלל יתרונות שיכול לספק תמורה מעולה לתקציבים נמוכים יותר בנוסף לכך, עונת הקיץ, כפי שקורה עם הטיסות לחו״ל, יקרה יחסית לריהוט הגן. אם תחכו מעט, תוכלו לקנות בסתיו או בחורף ריהוט גן במחיר זול יותר, לרוב…

מקווים שהחכמתם, למדתם ותוכלו לקנות רהיטי גן איכותיים שיספקו אתכם. אנחנו לא יודעים לגבי המתחרים, אבל נוכל להבטיח לכם שברויאל גארדן תוכלו למצוא ריהוט גן איכותי ומפנק במחירים משתלמים, ממקור ראשון. [;